DÜŞ BİLGİNLERİ ANAOKULU

* Yaratıcı Drama Atölyesi

Atölyenin Amacı

Oyun önemli bir aktivitedir. Herkesin çocukluğu, oyun ile başlar ve zenginleşir. Oyun oynarken gerçekçilikten uzaklaşılır ve sanki her şey olduğundan farklıymış gibi davranılır. Bir anlığına bambaşka olursunuz ve bunun nasıl bir his olduğunu deneyimlersiniz. Oyun sırasında, hatalar yapabilirsiniz ve günlük hayatta yapmaya cesaret edemeyeceğiniz şeyleri denersiniz. Oyun oynamak, aynı zamanda, deneyimlerinizi ve hayatınızı yansıtmanıza olanak tanır.

Bir drama oyununda, kendinizi, içinde yaşadığınızdan farklı bir dünyada bulursunuz. Hayal gücünüzü, bir şeyi betimlemekte veya dramatize etmekte kullanırsınız. Yaptığınız hareketlerle, insanlara, betimlemek istediklerinizi gösterebilirsiniz. Hazırladınız bir şeyi canlandırmak, drama oyunlarının önemli bir parçasıdır.

Her drama etkinliğinde çocukların; “Bu gün ne yapacağız?” diye merak etmeleri, tahminde bulunmaları, akıl yürütmeleri, düşünmeleri, kurgulamaları, bedenleriyle ifade etmeleri, düşüncelerini açıklamaları, birbirlerini dinlemeleri/izlemeleri, ortaklaşa oyun kurmaları, yorum yapmaları ve ortaya oyun çıkarmaları sonucunda eğlenmeleri, kendilerine güvenlerini pekiştirmeleri, onlar için büyük kazanımdır.

 

Atölye Ücreti: 60 TL

Kimler katılabilir: 36 ay ve daha büyük (13 yaşa kadar) çocuklar

Atölyenin Süresi: 1 saat

Tarih: Her cumartesi 12:00-13:00

 

Kontenjanımız 15 kişiliktir. Randevu almak için lütfen arayınız.

Telefon Numaramız: 212 803 00 05                         532 684 42 68