Güvenlik

Düş Bilginleri Anaokulu, tüm yaşam alanlarını uygun çocuk güvenlik ürünleri kullanarak kazalara karşı güvenli hale getirmiştir. Binamızda kontrol altında bulunan birer adet ana ve bahçe giriş-çıkış kapısı mevcuttur.
Binanın içi, tüm sınıflar, etkinlik alanları, yemekhane, bina dışı, çevresi ve bahçesi kamera sistemi ile izlenmektedir.
Yangın algılama sistemi bulunan binada tüm iç kapılar yönetmeliklere uygun olarak koridor yönüne açılacak ve öğrencilere tehlike yaratmayacak şekilde yapılmıştır.
Binadaki elektrik, data ve diğer kablolar çocukların güvenliğini tehlikeye düşürmeyecek şekilde saklanmış ve korunmuştur.
Düş Bilginleri Anaokulu, velilerinin bilgisi ve izni olmadan çocukları okul çıkışında anne-baba ya da kayıt formunda belirtilen şahıslardan başkalarına teslim etmez.

 Beslenme

Düş Bilginleri Anaokulu, çocukların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşama özendirilmesine büyük önem vermektedir. Bu bağlamda çocuklara sağlıksız, kalitesiz ve obeziteye neden olabilecek gıdaları kesinlikle sunmaz.

Sabah Kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan yemek programımızda menüler öğrencilerimizin beslenme alışkanlıkları, kalori ihtiyaçları, gün içinde yapacakları fiziksel aktiviteler ve gerekli gıdaların dengeli bir şekilde alınmasının gerekliliği göz önünde bulundurularak beslenme uzmanı tarafından aylık biçimde özel olarak hazırlanır ve her ayın başında tüm velilerimizle paylaşılır.

Öğrenciler yemeklerini öğretmenlerinin gözetiminde yerken temel ve doğru beslenme alışkanlıklarının yanı sıra bir yemek kültürü kazanmaları da sağlanır.
Okulumuzda yemeklerin hazırlık, pişirme ve servis bölümü ile bulaşık yıkama ve atık bölümleri için ayrı bölümler oluşturulmuştur. Mutfakta hijyenik şartlar ön planda tutularak kullandığımız tüm malzemeler (tencereler, porselen tabaklar, çelik kaşıklar vb.) kalitesiyle dünyaca tanınmış markalardan seçilmiştir.

Sağlık

Düş Bilginleri Anaokulunun bulunduğu Demir Romance Sitesinde basit sağlık sorunlarına müdahale edebilecek ve 08:00-24:00 saatleri arasında çalışan iki hemşire bulunmaktadır. Çocukların fiziksel (boy ve kilo) ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi kaydedilir, izlenir ve periyodik olarak ailelerle paylaşılır.

Çocukların varsa alerjileri ve hastalıkları dosyalarına işlenerek takip edilir. Ayrıca grip gibi bulaşma riski taşıyan hastalıklarda çocuğun evde dinlendirilmesine dikkat edilmesi beklenir.

Çocukların okulumuzda yaşadıkları ani rahatsızlıklar anne-babalara anında bildirilerek gerekli durumlarda izin alındıktan sonra okulumuzun çalıştığı sağlık kuruluşuna götürülür.

Ayrıca okulumuzda çocukların ve yetişkinlerin kullanımına sunulan tüm materyaller (zemin kaplamalar, mobilyalar, oyuncaklar vb.) sağlığa zararlı etkileri olmayan malzemelerden seçilmiştir.

Temizlik

Düş Bilginleri Anaokulu, annelerin ve babaların okul tercihlerine saygı duymaktadır. İlişki içinde bulunduğumuz, çocuklarımızı gönderdiğimiz okulları temizlik ürünlerinin seçimi konusunda zorlayıcı olmamızın hepimizin topluma ve ülkeye karşı sorumluluğu olduğuna inanırız.
Düş Bilginleri Anaokulunda insan ve çevre sağlığına zararları bilinen çamaşır suyu, amonyak ve asit içeren temizlik maddeleri kullanılmaz.
Okulumuzda fiziksel mekân ile tüm materyaller (zemin, masa, sandalye, oyuncaklar vb.) günlük olarak temizlenir.